Транспорт

Лиманська ОТГ розташована на півночі Донецької області, має межі з Харківською і Луганською областями. Протяжність автомобільних доріг громади складає 333,0 км. Найважливішими автомобільними дорогами, по яким здійснюються народно-господарські та автобусні перевезення є:

- Добропілля - Лиман;

- Лиман - Бахмут;

- Лиман - Новомихайлівка;

- Лиман - Лозове (на Радьковські Піски);

- Лиман - Зарічне - Новосадове.

Перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міському маршруті № 01 “Лиман АС - Зелений Клин” здійснює комунальне підприємство “Лиманська служба єдиного замовника”, яке стало переможцем в конкурсі. Договір з перевізником укладено строком на п'ять років.

Відповідно до договору, укладеного з департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації, приватним підприємством “Луч” виконуються перевезення пасажирів за 11 приміськими маршрутами, сполученням з с. Терни, с. Торьске, с. Карпівка, с. Лозове, сел. Ямпіль, с. Закітне, с. Щурове. Договір на обслуговування цих маршрутів закінчується в вересні 2018 року.

Послуги по прийому та відправленню транзитних автобусних рейсів надає Лиманська автостанція. Автостанцією обслуговуються маршрути сполученням з Краматорськом, Слов’янськом, Сіверодонецьком, Святогірськом, Радьковськіми Пісками, Боровою та Куп’янськом. Загальна кількість транзитних рейсів на добу складає 50 одиниць.

У зв’язку з реорганізацією Укрзалізниці та створенням на її базі ПАТ “Українська залізниця”, в Донецькій області утворена регіональна філія “Донецька залізниця” ПАТ “Укрзалізниця” та працює на базі Лиманської дирекції залізничних перевезень. Регіональна філія “Донецька залізниця” розташована в м. Лиман по вул. Привокзальна, 24. Чисельність працівників філії складає 20492 особи (в тому числі апарату філії 737 осіб).

Вантажообіг залізничним транспортом протягом 2014 - 2017 років становить:

2014 рік - 22369,15 млн.т.км нетто;

2015 рік - 13376,28 млн.т.км нетто;

2016 рік - 11662,23 млн.т.км нетто;

2017 рік - 11321,45 млн.т.км нетто.

Основні напрямки руху зі станції Лиман наступні:

- Лиман - Святогірськ (стики здачі Букине, Тропа);

- Лиман - Ямпіль;

- Лиман - Брусин.

На території Лиманської об'єднаної громади розташовані залізничні станції: Лиман, Форпостна, Святогірськ, Ямпіль, Брусин.

Через станцію Лиман згідно графіку руху поїздів призначені пасажирські поїзди:

- № 1/2 Івано-Франківськ - Костянтинівка

- № 95/96 Харків - Бахмут

- № 123/124 Київ - Костянтинівка

- № 787/788 Харків - Костянтинівка

  • "Офіційний веб-сайт"