Успішні проекти

« Територія Є»

Проект ініціативної групи центральної міської бібліотеки « Територія Є» працює в рамках проектів Міжнародної організації з міграцій за фінансової підтримки Уряду Японії «Підтримка згуртування та розвитку громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», « Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі». Проект соціальний, направлений на стабілізацію  та згуртування громади, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб та соціально незахищених верств населення у громаду шляхом проведення заходів соціального згуртування.

    Центральна міська бібліотека знаходиться в центрі міста, книжковий фонд налічує 35813 екземплярів, бібліотека обслуговує 3394 користувачів в рік, в тому числі юнацтва - 587, дітей - 215. На заходи, які проводяться фахівцями бібліотеки та ініціативною групою приходить , обслужено в інтернет центрі 2231 користувача.

 

Капітальний ремонт адміністративної будівлі по вул. Незалежності, буд.46 м. Лиман для розташування Центру надання адміністративних послуг.

     Лиманська міська рада Донецької області є єдиним представницьким органом Лиманської об'єднаної територіальної громади, яка утворена шляхом об'єднання Лиманської міської, дванадцяти сільських та селищних рад в липні 2015 року в межах територіальної одиниці району. Центр громади - місто Лиман. В складі громади - 40 населених пунктів, в т.ч. : міста — 1; селища міського типу -5; сільських населених пунктів - 4; сіл - 30. З точку зору поселення Лиманська громада є компактною, відповідає вимогам до створення об’єднаних громад, створена на основі міста- району.

     Реалізація проекту дала змогу розширити площу приміщення в два рази (було 67,5 м2 — стало 113,6 м2). Кількість послуг збільшилась з 86 до 106, кількість адміністраторів зросла у два рази та складає 10 штатних одиниць. Зросла кількість звернень у шість разів. Використання новітніх технологій дало змогу скоротити час обслуговування  суб’єктів звернення по деяким послугам, а саме реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання особи час обслуговування скоротився з 45 хвилин до 10 хвилин.

 

Будівництво “Центру безпеки громадян”

     З метою захисту життя та здоров'я мешканців, будівель на території Лиманської об'єднаної територіальної громади шляхом швидкого прибуття підрозділу та проведення відповідних кваліфікованих заходів, розроблений відповідний інвестиційний проект на суму 5,2 млн.грн. Ініціатором проекту виступала Державна служба України з надзвичайних ситуацій.  Центр безпеки громадян відкрито 23.11.2016 року. На базі Центру розміщені пожежно-рятувальна служба, національна поліція, служба швидкої допомоги. Створено 17 робочих місць. 

Інноваційний центр розвитку для дітей та молоді м. Лиман

23 травня 2018 року за участі заступника міністра молоді та спорту Олександра Яреми, очільника Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського та Лиманського міського голови Петра Цимідана відбулось офіційне відкриття 83-го молодіжного центру Донеччини.
Здійснення цього проекту стало можливим завдяки реалізації соціальної програми “Молодь і сім’я Донеччини” в межах обласної програми “Гідна країна для гідних людей”.

Інноваційний центр розвитку для дітей та молоді м. Лиман створений для надання нових якісних можливостей молоді громади через забезпечення роботи різних молодіжних платформ, які сприятимуть розвитку кожної окремої особистості і громади в цілому.

На базі Центру працює найактивніша молодіжна громадська організація Лиманщини —“Альтанка”, керівником якої є Ольга Поплавська. Молодь Лиманської об’єднаної територіальної громади отримала достойне приміщення, їх власний простір - відремонтований, сучасний та креативний для генерування ідей та проектної роботи, проведення тематичних та розважальних заходів, спілкування молоді за напрямками діяльності, інтересів, відкриття школи подружнього життя. Це сприяння всебічному розвитку молоді міста завдяки неформальним та інтерактивним методам навчання. Інноваційний центр розташований за адресою: Донецька область, м. Лиман вул. Незалежності буд. 15А

На реалізацію проекту було виділено коштів у сумі 1149,0 тис.грн. за рахунок бюджету ОТГ та 500,0 тис.грн. за рахунок коштів обласного бюджету. За ці кошти був проведений капітальний ремонт адміністративної будівлі та благоустрій прилеглої території інноваційного центру.

Кольорова Ярова.

Проект було реалізовано спільними діями громадської організації, громади і влади та за допомогою донорів, що надали кошти на матеріали для ремонту, реставрації та декорування зупинок громадського транспорту, за підтримкою програми “Активні громадяни” від Британської ради та програми малих грантів від UNICEF.

Всього було відремонтовано та розписано “муралами” з символами та історією селища 8 зупинок, місцева влада допомогла зі встановленням лавочок. Талановита художниця - переселенка Олена Нагорна перетворила звичайні зупинки у справжні витвори вуличного мистецтва. Авторами проекту “Кольорова Ярова” є Гладка Олена та Гладка Анна (Громадська організація “Міцна громада”).

Цей проект – чудовий приклад того, що сумісними силами меценатів, громади та влади творяться справжні дива!

 

«Поліпшення умов безпеки учнів Дробишевської ЗОШ»

З вересня 2017 року по березень 2018 року ГО «Форпост» спільно з ПРООН Програма «Відновлення та розбудова миру», напрямок «Громадська безпека та соціальна згуртованість» та Лиманською міською радою впровадили проект «Поліпшення умов безпеки учнів Дробишевської ЗОШ шляхом встановлення камер відео спостереження та освітлення території» (Встановлення камер відео спостереження, 1-ша черга; встановлення світлодіодних вуличних ліхтарів з використанням ВДЕ, 2-га черга), смт. Дробишеве Лиманського району Донецької області. Бюджет проекту 441 000 грн, співфінансквання ПРООН - 339 000 грн, міська рада - 102 000 грн. Встановлено 32 відеокамери та 9 світильників на сонячних батареях на території школи.

Автором проекту виступила Ляшко Надія Вікторівна (Громадська організація «Форпост»), яка успішно втілила ідею у життя.

Програма «Шкільний автобус»

У 2016 році придбано 1 автобус за 1,3млн.грн.: 945тис. грн. державний бюджет; 405тис.грн  місцевий бюджет.

У 2017 році придбано 6 автобусів за 8,6млн.грн.:
2,1млн.грн. державний бюджет; 6,5млн.грн. місцевий бюджет.

Сучасна клініко-діагностична лабораторія

КЛПЗ «Лиманська центральна районна лікарня»

Відкриття відбулося 16.06.2017р.

Реконструкція проводилась в два етапи за рахунок коштів місцевого бюджету - 700 тис.грн.

Музична школа

Музичну школу відкрито 6 вересня 2017р.

Будівля вартістю 2,6 млн.грн. міського бюджету.

Навчаються 195 учнів, працює 23 викладача та 5 чоловік персоналу.

Відновлення мостів та шляхопроводів

За кошти державного бюджету:
-влітку 2016р. - автомобільний міст через річку річку Жеребець (біля смт Зарічне);
-грудень 2016р. - автомобільний міст через річку Сіверський Дінець в районі с. Закітне.

У листопаді 2017 - шляхопровід  державного значення - автодорога через електрифіковані залізничні колії Лиман-Бахмут-Горлівка.

Капітальний ремонт доріг

Субвенція держбюджету:
У 2016р. капітальний ремонт 9 доріг Лиманської ОТГ — 8млн.грн.
У 2017р. Капітальний ремонт 9 доріг Лиманської ОТГ — 14,2 млн.грн. 

Місцевий бюджет:
У 2017р. капітальний ремонт 6 вулиць Лиманської ОТГ - 12,2 млн.грн.

Водопровідні мережі

Капітальний ремонт водопровідних мереж у 4 селах, придбання та встановлення 5 водонапірних башт на суму  3,3млн.грн.

Придбання комунальної техніки

 

“Створення платформи для спілкування “Простір єднання” 

За підтримки  міжнародної благодійної організації "Український Жіночий Фонд" протягом січня – березня 2018 року група самодопомоги «Шандриголянки» активно працювала над реалізацією проекту “Створення платформи для спілкування “Простір єднання” за програмою «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України». Проведено капітальний ремонт приміщення на базі Шандриголівської ЗОШ, зроблено закупівлі меблів та оргтехніки. В новому приміщенні тепер проводяться заплановані заходи: засідання Клубів “Вільного доступу до Інтернету”, “Людей похилого віку”, “Домогосподарок”, “Молодих матусь”, в яких беруть участь і жінки і чоловіки.

Реалізація проекту поступово дає очікувані результати. Жінки та чоловіки отримали можливість спілкуватись, обмінюватись досвідом, проводити цікаво своє дозвілля, відчули свою потрібність, набули нові уміння і навички. Заняття у Клубі "Вільний доступу до Інтернету" допомогли жінкам отримати початкові навички роботи на комп’ютері і оргтехниці, набути компютерної грамотності, щодо роботи в мережі Інтернет. Робота над проектом змінила не тільки жінок, які стають більш активними та ініціативними, а й чоловіків. Жінки своєю активністю доводять, що вони не тільки гарні господині, а й реалізують себе як жінки з власними потребами та талантами. А це в свою чергу спонукає чоловіків приділяти більше уваги жінкам, підтримувати їх, допомагати у реалізації проекту.

В процесі реалізації проекту налагоджена тісна співпраця з представниками Шандриголівського старостату (староста Сиротенко Олександр, головний спеціаліст Стрілець Віктор). З’являються нові пропозиції для покращення життя на селі.  Люди отримують задоволення від результатів своєї роботи, бачуть  зміни і небайдужі до того що відбувається навколо.

Автором проекту “Створення платформи для спілкування “Простір єднання” виступила Гринько Ірина (Громадська організація «Нітриус»), яка успішно втілила ідею у життя.

 

Створення соціального громадського центру  "Зміни себе"

        За підтримки  міжнародної благодійної організації "Український Жіночий Фонд" та програми ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» група самодопомоги «Ярівчанка» протягом січня – березня 2018 року на базі адміністративної будівлі Ярівського старостинського округу створила Соціальний громадський центр-простір розвитку «Зміни себе».  В центрі є вільний доступ до Інтернету, а також проходять майстер-класи, тренінги та навчальні лекції. Це сучасне місце для  проведення громадських зборів, тематичних зустрічей дозволило підвищити рівень інтеграції переселенців у громаду. Сформована  платформа дає можливість реалізуватися кожному, це простір  для спілкування  та співпраці громади і органів місцевого самоврядування.    

        Автором проекту виступила керівниця групи самодопомоги «Ярівчанка»-Гордієнко Наталя Вікторівна за підтримки Кашициної Ірини Григорівни   (ГО «Союз переселенців «Промінь надії»)    

  • "Офіційний веб-сайт"