Індустріальний парк

Лиманська об’єднана територіальна громада стоїть перед викликом створення нової економічної платформи для свого подальшого розвитку, що вимагає активізації економічної діяльності суб’єктів господарювання. Головним завданням при цьому є подолання проблеми недостатньої кількості сучасних робочих місць із високим рівнем оплати праці.

План створення Індустріального парку «Лиманський» передбачає будівництво сучасного, високотехнологічного розвиненого господарського комплексу з ефективним управлінням технологічними процесами, з очікуваною кількістю 1200 нових робочих місць.

Проведена значна підготовча робота, а саме:

- визначено земельну ділянку загальною площею 27,5 га;

- підписано шість Меморандумів про співпрацю;

- розроблена та затверджена Концепції ІП (ознайомитися можно за посиланням http://old.krliman.gov.ua/documents/regulations/session/27%20%D0%B2%D1%96%D0%B4%2018.05.2017 );

- Міністерством економічного розвитку і торгівлі України включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків України строком на 40 років (Витяг Мінекономрозвитку від 30.06.2017 №25);

Наступним кроком створення індустріального парку є реалізація проекту “Розбудова інженерно-транспортної інфраструктури Індустріального парку “Лиманський”. Для розбудови інженерно-транспортної інфраструктури Індустріального парку “Лиманський ведеться пошук коштів в сумі 14561,0 тис. грн.

Депутатами міської ради було підтримано рішення від 22.03.2018 №7/45- 2006 “Про надання згоди на розробку проектно-кошторисних документацій для розбудови інженерно-транспортної інфраструктури до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський”. На отримання технічних умов, вишукувальні роботи, розробка проектно-кошторисної документації, проведення державної експертизи ПКД, тощо) для створення інженерних мереж і комунікацій.

Розроблені та отримані технічні умови для приєднання до мереж газопостачання, водопостачання та електричних мереж. Із бюджету ОТГ виділено кошти у сумі - 2,4 тис.грн.

Розроблені технічні завдання на виконання проектно-вишукувальних робіт по будівництву інженерних мереж до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський”.

Оприлюднені тендерні закупівлі на виконання проектно-вишукувальних робіт по об’єкту:

- “Будівництво електромереж до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” (10.09.2018)

- “Будівництво газопроводу середнього тиску до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” (11.09.2018)

- “Будівництво водопровідної мережі до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” (13.09.2018) у єдиній системі електронних публічних закупівель ПроЗорро (ProZorro).

Визначено переможців електронних торгів по закупівлям:

ТОВ “Донмегапроект” - “Будівництво електромереж до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” - 249,9 тис.грн.

ТОВ “ПК “АРКОН”:

Будівництво газопроводу середнього тиску до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” - 69,0 тис. грн.

Будівництво водопровідної мережі до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” - 39,0 тис. грн.

Станом на 20.12.2018 року виконано 3 проектно-кошторисні документації для розбудови інженерно-транспортної інфраструктури до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” та отримано 3 позитивних експертних звітів по робочим проектам:

- “Будівництво водопровідної мережі до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” - 28.11.2018

- “Будівництво електромереж до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” - 11.12.2018

- “Будівництво газопроводу середнього тиску до промислового майданчика Індустріального парку “Лиманський” - 18.12.2018

Таким чином, для створення мереж газопостачання, водопостачання, енергопостачання ІП “Лиманський” необхідні кошти в сумі 10211,987 тис. грн.

З метою актуалізації та розповсюдження інформації про Індустріальний парк “Лиманський” відділом інвестиційної діяльності виконавчого комітету розроблені промоційні буклети, презентаційні матеріали.

Індустріальний парк є одним з дієвих механізмів успішної децентралізації. Адже децентралізація – це створення умов, за яких територіальна громада має розуміння, зацікавленість та інструменти розвитку і збільшення добробуту мешканців через вивільнення підприємницької ініціативи, залучення інвестицій, створення робочих місць, розвиток виробництва та наповнення бюджетів. Загалом, ідея індустріального парку є досить перспективною та економічно вигідною як для підприємств, так і для об’єднаної територіальної громади. Ми маємо активно розвивати систему індустріальних парків.

Запрошуємо до співробітництва та співпраці.

Формуємо кластер з виробництва будівельних матеріалів!

Розбудовуємо Україну разом!

          

          

  • "Офіційний веб-сайт"